S dětmi o významu vody v krajině a o jejím koloběhu

15. 09. 2022 / NS Olšina

Velmi deštivé dny přivítaly na Olšině dvacítku dětí z první až páté třídy Základní školy Černá v Pošumaví a jejich vyučující. Plánovaný čtvrteční program s lesní pedagožkou se proto přesunul do návštěvnického střediska.

"Jak na rybu" přijeli zjistit budoucí kuchaři z Českého Krumlova

14. 09. 2022 / Sádky Chvalšiny

Na exkurzi na Sádky Chvalšiny zavítali spolu se svou vyučující studenti třetího ročníku oboru Kuchař – číšník ze Střední odborné školy zdravotnické a Středního odborného učiliště Český Krumlov.

Vojenské lesy spustily velkou vědomostní soutěž k Brdskému stromsázení

07. 09. 2022

Co je to mišpule? A jaký strom se skrývá pod názvem jadernička Moravská či sudetská reneta? To jsou otázky, které naleznete ve velkém soutěžním kvízu k Brdskému stromsázení, který naleznete ode dneška na webu VLS DĚTEM, kde státní podnik Vojenské lesy a statky prezentuje svou nabídku lesní pedagogiky pro všechny malé ale i velké zájemce. Ze správných řešitelů pak státní podnik vylosuje dvě desítky výherců, kteří dostanou dárkovou tašku s hodnotnými cenami.

Objevování biotopů pražskými gymnazisty

07. 09. 2022 / NS Olšina

Hned začátkem nového školního roku skupina třinácti studentek a studentů pražského Gymnázia Jana Palacha při svém pobytu na Olšině poznávala přírodu a historii obce i jejího okolí.

STROMY V KAMPUSU: Komentovaná procházka s lesním pedagogem

16. 08. 2022

Začátkem týdne jsem vedl přednášku o stromech v dejvickém kampusu pro čtenáře Městské knihovny Praha – pobočka Dejvice. Přestože má celá trasa jen lehce přes dva kilometry, strávil jsem na ní spolu se čtenáři 2,5 hodiny.

Předchozí
01 .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 .. 124
Další