Letošní Týden lesů má téma „Zdraví je z lesa“

03. 05. 2023

Praha, 3. května 2023 – Letošní šestnáctý ročník Týdne lesů se věnuje zdraví, které nám poskytuje les. Týden lesů organizuje pracovní skupina lesních pedagogů při Ministerstvu zemědělství.

 

Pobyt v zeleni ovlivňuje náš zdravotní i duševní stav. Finská studie prokázala pozitivní účinky již při třech až čtyřech vycházkách v zeleni v jednom týdnu. Pokud tedy chcete udělat něco pro své zdraví, stačí se vydat na procházku nebo si zaběhat v lese. A pokud si navíc tuto aktivitu zaznamenáte například pomocí hodinek či mobilní aplikace v telefonu, tak s nimi můžete darovat zdraví z lesa i lidem na vozíku. Hlavní akcí letošního Týdne lesů je totiž virtuální charitativní běh (chůze), jehož výtěžek půjde vozíčkářům na vícedenní cyklistický výlet do lesa. Vozíčkáři pojedou na speciálních kolech, které ovládají pouze rukama – takzvané handbiky.

„Žijeme pohybem. Tak jako Vy,“ vysvětluje Michaela Krunclová, předsedkyně Sportovního klubu vozíčkářů. „Pohyb je to, co nám dává radost do všedních dní. Je důležitý pro všechny a pro lidi na vozíku obzvlášť. Týden lesů vás zve k pohybu v tom nejkrásnějším prostředí českých lesů, a to pro dobrou věc. Přihlaste se do virtuálního běhu a pomozte tak k pohybu handicapovaným, kteří sportovat bez vaší pomoci nezvládnou,“ vybízí paní Krunclová.

Zapojit se do Virtuálního běhu pro vozíčkáře mohou běžci a chodci všech věkových kategorií, a to včetně dětí, zde. Akce probíhá od 12. do 21. května 2023.


Kontaktní osoba za Pracovní skupinu Ministerstva zemědělství zabývající se lesní pedagogikou v ČR:

Ing. Lada Matoušková Prylová, ovv@uhul.cz,

www.facebook.com/lesnipedagogika

www.lesnipedagogika.cz