Děti ze Strašic na Krejčovce

5

17. 10. 2021 / Brdy

Pětadvacet žáků z 8. třídy ze základní školy Strašice se setkalo v CHKO Brdy na chatě Krejčovka, kam si pozvali lesní pedagožku z divize Hořovice, aby jim připravila povídání o lesnictví a myslivosti.

Na začátku jsme se představili a pak jsme si povídali o myslivosti. Kdo je to myslivec, jaké jsou jeho povinnosti. Následně jsme poznávali druhy zvěře, vysvětlili jsme si jaký je rozdíl mezi rohem a parohem a kdo je nosí na hlavě. Dále jsme si řekli, čím zvěř v podzimním období přikrmujeme. Na závěr povídání o myslivosti si žáci z 8. třídy zkusili doplnit pracovní list se shozy zvěře – popsat mysliveckou mluvou jelení paroh, přiřadit jednotlivé shozy ke zvěři. Po doplnění a zkontrolování jsme se vydali na procházku do lesa.

Při vstupu do lesa jsme si doplnili pracovní list, jak se v lese chovat, co se v lese nesmí dělat. Potom jsme si povídali, co je lesnictví, proč tu lesy máme, kdo je to lesník, a co je jeho prací. Po cestě jsme narazili na trojnožky s otrávenými sítěmi, tady jsme si řekli, co to je, a proč to sem lesník umístil. Povídali jsme si i o lýkožroutu smrkovém. Samozřejmě jsme si zahráli hru, jak roste les. Žákům se hra líbila, moc jsme se u toho nasmáli.

Gabriela Šteflová, lesní pedagožka divize VLS Hořovice