Předvánoční lesní pedagogika na Libavé

5

17. 12. 2020 / Libavá

Blíží se Vánoce a děti od září zažily hlavně kontakt s počítači a novou formu výuky na dálku. V mateřských školách se na první pohled zdá, že doba covidová do jejich chodu nezasáhla. Opak je ovšem pravdou a děti z mateřinek letos přišly o všechny své běžné podzimní a zimní akce. Zdržujte se venku, zní pokyn vedením školek. A protože to situace dovolila, některé paní učitelky dokázaly spojit povolené s možným a vyrazily s dětmi do lesa.

Miniškolička z Oseka n. B.

První desetičlennou skupinkou, která se rozhodla přilepšit lesní zvěři a při tom se vyvětrat na čerstvém vzduchu byly děti z Montessori miniškoličky Osečánek z Oseka nad Bečvou. Přijely vzorně vybaveny dobrotami, které zvěři určitě přijdou k duhu. Krásná jablíčka, mrkev, ale i slunečnice pro ptáčky obohatila krmná zařízení v lužním lesíku v blízkosti obce Bohuslávky. Během dopoledne stráveného v lese děti zažily i napínavý dosled postřeleného jelena. Toho úspěšně našly a za zvuku Halali převzali úspěšní stopaři symbolický úlomek, který hrdě nosili po celý den.

 

MŠ Klíček Hranice

Přilepšit jelenům do přezimovací obůrky na Heřmánkách přijela i padesátka děti z hranického Klíčku. Vzorně rozděleny do skupinek navštívily krmelce, hledaly pobytové známky zvěře a na dosled jelena také došlo. Postupně se také vystřídaly u krbu v lovecké chatě, kde si s lesními pedagogy povídaly o tom, co se ve zdánlivě spícím lese v zimě vlastně všechno odehrává. Nakonec si vyrobily vánoční přáníčko plné stop lesní zvěře, které mohou věnovat rodičům či kamarádovi.

Romana Klevarová, lesní pedagožka divize VLS Lipník n. B.